HAKKIMDA

İş Hayatım

Küçük yaşlarda başlamış olduğum bu meslekte birçok tecrübe edindim. Eskiden laminant parkenin piyasada yeterince olmadığı zamanda "masif parke" ile yer döşeme işlemleri yapılırdı. Masif parke işi lamine/laminant parkeye göre daha zor,daha fazla emek isteyen artı ustalık gerektiren bir işti. Şimdilerde bu kadie değişmemiş olsa da artık lamine/laminant ile yer döşeme işleri daha sıklıkla yapılır bir hale geldi. Kendimi "Masif Parke Ustası"" olarak tanımlamakla birlikte lamine/laminant yer döşeme işlerini de severek yapmaktayım. Sahip olduğumuz ekip ile iş yapmaya hazır durumdayız.

NERELİYİM/NERDEN GELDİM/GİDİYORUM

Akkuşlu olan Parkeci Ramazan Usta, büyük bir ailede dünyaya geldi. 8 erkek kardeş olan ustamız liseyi tamamladıktan sonra istanbul'da büyük abisinin yanında işim çıraklığına başladı.Çıraklığı büyük abisinin yanında işin inceliklerini öğrenerek geçti. Kalfalık döneminde ise iş becerisinin üzerine daha fazlasına koyarak ustalığa doğru büyük bir adım attı.Halen kendisini sadece bir usta olarak değil, öğrenen, kendini geliştiren,iş ahlakına sahip biri olarka tanımlıyor.

İŞ PRENSİPLERİM

Ordu ilinin Akkuş ilçesinde doğan ustamızın doğası,mizacı sert olmakla birlikte işinde bazı temel prensipleri benimsiyor. Bakın Parkeci Ramazan USta'mız neler söylüyor. Dinleyelim. Bir ustanın yetişmesi yıllar alır. Ben Ramazan Usta olarak çekirdekten yetişmeyen işin çıraklığını yapmayan ustaya(!) iş verilmesinin ne kadar doğru olduğunu tartışırım.

1. Çıraklığını yapmadığın bir işin ustalığını yapmayacaksın.
2. Alınan bir işi ne şekilde olursa olsun yarım bırakmayacaksın.